Būs vēl divi ārpusģimenes atbalsta centri Liepājā un Rīgā

Trešdien, 29. augustā Labklājības ministrijā ir apstiprināti nodibinājuma "Sociālo pakalpojumu aģentūra" pieteiktie ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri “Liepāja” un “Dūja” (Rīgā).

Topošies centri ne tikai meklēs uzņemošo ģimeni bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bet nodrošinās arī apmācības un psihosociālo atbalstu audžuģimenēm, aizbildņiem, viesģimenēm un adoptētājiem, nodrošinās šo ģimeņu psiholoģisko izpēti, kā arī atlīdzības aprēķināšanu un izmaksu specializētajām audžuģimenēm.

Mums ir jāveido Latvija bez bērnunamiem. Tāpēc ziņa, ka ārpusģimenes aprūpes cents būs arī Liepājā, ir ļoti laba ziņa. Šādi tiek veidota izpratne par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu mērķiem, veidojot tos pārdomāti un plānojot efektivitāti ilgtermiņā. Atbalstam ģimenēm jābūt mērķētam - tas var būt arī nepieciešamais pakalpojums vai cita veida atbalsts. svarīga ir gan kopējā atbalsta sistēma ģimenei, gan pieejama un profesionāla ārpusģimenes aprūpe, ja tas nepieciešams bērna interesēs,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Jāatzīmē, ka finansējums ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbībai ir iekļauts budžeta bāzes daļā, līdz ar to nodrošinot šo iestāžu darbību ilgtermiņā. Topošo centru pakalpojumu kvalitātes izvērtēšanu un pārraudzību nodrošina Labklājības ministrija.

“Sociālo pakalpojumu aģentūra” ir nevalstiska organizācija, kas darbojas no 2003. gada un vien no tās darbības virzieniem ir Latvijas ģimeņu stiprināšana un audžuģimeņu kustības veicināšana bez vecāku gādības palikušo bērnu atbalstam. Aģentūras valdes priekšsēdētāja ir Dace Blaževiča.

Informācijas avots