Ko iesākt ar atrastu auto vadītāja apliecību?

Socialaszinas.lv ziņu vietne aizsākusi nelielu informatīvu projektu - "Socialaszinas.lv jautā un saņem atbildi!" ar mērķi saņemt atbildes no valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī no dienestiem un citām institūcijām par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem.

Socialaszinas.lv uzdeva ļoti aktuālu jautājumu par rīcības plānu, ja atrastas autovadītāja tiesības un/vai tehniskās pases vai savukārt tās pazaudētas un lūdza CSDD pārstāvjus sniegt atbildi, kā būtu jārīkojas šajā gadījumā.

Socialaszinas.lv jautājums:

    "Ļoti bieži vietnē Facebook un citur parādās informācija, ka atrastas tiesības vai tehniskā pase un meklē šo dokumentu īpašnieku. Tas viss tiek publicēts sociālajos tīklos un šad un tad nemaz nenes rezultātus. Savukārt īpašnieks šos dokumentus meklē un neatrod.
    Vai ir tāda pieredze, ka šos dokumentus atradēji nogādā tuvākajā CSDD un tad CSDD komanda var paziņot īpašniekam, ka atrasti, jo Jūsu datubāzē taču ir tālruņa numuri, e-pasti, utt.? Vai varētu tapt skaidrojošais raksts, ka šādas atrastās lietas labāk nogādāt tuvākajā CSDD, nevis publicēt datus Facebook un citās sociālajās vietnēs.
Paldies!"

Atbilde no CSDD:

    "Gadījumā, ja cilvēks atrod CSDD izsniegtu dokumentu (vadītāja apliecību un transportlīdzekļa tehnisko apliecību) vai nozaudētu numurzīmi, direkcija aicina šo dokumentu vai numurzīmi nogādāt kādā no CSDD Klientu apkalpošanas centriem. Kontaktinformācija atrodama šeit https://www.csdd.lv/par-csdd/kontakti-un-darba-laiki/
   
Ja dokuments tiek nogādāts CSDD nodaļā, mēs ar tā īpašnieku varam sazināties  ar e-pasta starpniecību vai arī atsevišķos gadījumos kā kontaktinformācija tiek norādīts arī telefons. Tāpat cilvēkam par atrastajiem dokumentiem informācija tiek sniegta klātienē, proti, brīdī, kad viņš ir ieradies CSDD nodaļā, lai atjaunotu nozaudēto dokumentu.
    Bieži gadās, ka mums cilvēki zvana uz informatīvo tālruni un ziņo, ka atrasts kāds dokuments un lūdz mums iedot dokumenta īpašnieka kontaktus vai arī vēlas atstāt savus kontaktus. Ņemot vērā datu aizsardzības likumu, mēs šādu informāciju ne izsniegt ne arī pieņemt nevaram. Pēc pieredzes zinām, ka nereti dokumentu atradējs no tā īpašnieka vēlas saņemt atlīdzību, kas ir pretrunā ar CSDD darbības pamatprincipiem.
    Tāpat CSDD lūdz cilvēkus neizvietot atrastā vai pazaudētā dokumenta informāciju internetā (visbiežāk sociālos tīklos), jo Jūsu vai citas personas dati var tikt izmantoti ļaunprātīgi.

    CSDD aicina būt atbildīgiem par viņiem izsniegtajiem dokumentiem un numurzīmēm!"

Atbildi sagatavoja Ieva Bērziņa
VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste


Paldies par atbildi!