2°C

Visas ziņas

Augu sēklas garšai un veselībai

Ķirbju sēklas – cukura līmeņa stabilizēšanai
Vēsturiski ķirbju sēklas izmantotas parazītu izdzīšanai no organisma, jo to sastāvā ir aminoskābe kukurbecatīns. Ķirbju sēklas satur arī augu steroīdus, kas vīriešus pasargā no prostatas problēmām, savukārt tajās esošais L-triptofāns uzlabo miega kvalitāti.

Augu sēklas garšai un veselībai

Bergamots ir vissmalkākais no citrusaugiem

Bergamots ir vissmalkākais no citrusaugiem, kam nepieciešams īpašs klimats un augsne, lai tas uzplauktu. Itālieši gadiem ilgi to ir izmantojuši, lai mazinātu stresu, nomierinātu un atjaunotu ādu. Grieķijā nenogatavojušos augļus izmanto kā saldumus, ko ēd ar garšvielām kā desertu. Bergamots ir unikāls, jo spēj būt gan uzmundrinošs, gan nomierinošs. Tas attīra ādu, vienlaikus nodrošinot nomierinošu iedarbību.

Bergamots ir vissmalkākais no citrusaugiem

Cik nozīmīga ir perifērā redze un kā to vingrināt?

Perifērā jeb sānu redze ir daļa no mūsu redzes. Ikdienas steigā reti izdodas par to aizdomāties. Arī veicot pārbaudes pie acu ārsta, ja viss ir kārtībā, tam tiek pievērsta pavisam neliela uzmanība. Vairumā gadījumu nopietnākas acu veselības pārbaudes, kas saistītas ar perifēro redzi, tiek veiktas glaukomas slimniekiem, parasti cilvēkiem vecumā virs 35 gadiem. Par to, kas tad īsti ir perifērā redze un cik tā nozīmīga, stāsta "Vision Express" optometriste Jeļena Stūriška.

Cik nozīmīga ir perifērā redze un kā to vingrināt?

Kādos gadījumos jāvēršas pie fizioterapeita?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona ar augstāko medicīnisko izglītību, kas nodarbojas ar rehabilitāciju, profilaksi un izglītošanu, lai palīdzētu ikvienam pacientam. Mūsdienu sabiedrības lielākais izaicinājums ir mazkustība, neveselīgs uzturs un paaugstināts stresa līmenis, kas veicina kopējā veselības stāvokļa pasliktināšanos un emocionālo diskomfortu, kas nereti ir iemesls tam, kāpēc cilvēki samierinās ar sāpēm. Fizioterapeits palīdz gan uzlabot veselības stāvokli, gan palīdzēt sev pašam ar vienkāršām aktivitātēm.

Kādos gadījumos jāvēršas pie fizioterapeita?

Vīraku dēvē par ēterisko eļļu “karali”

Vīraks, viens no vērtīgākajām eļļām piesātinātā aromāta un veselībai labvēlīgo īpašību dēļ bieži dēvē par ēterisko eļļu “karali”. Pirms daudziem gadsimtiem senie ēģiptieši vīraka sveķus lietoja visam, sākot ar smaržām līdz ziedēm ādai. Lietojot ārīgi, remdējošām un skaistinošām īpašībām var būt jauninoša iedarbība uz ādu un var palīdzēt mazināt ādas nepilnības. Mīkstina ādu, vienlaicīgi samazinot defektu parādīšanos.

Vīraku dēvē par ēterisko eļļu “karali”

9 padomi, kā izvairīties no muguras sāpēm, strādājot mājās

Ar muguras sāpēm dažādu profesiju pārstāvji sastapās vēl pirms "pārcēlāmies" strādāt no mājām. Tam iemesli bija dažādi – nepareizi novietots dators, neērts darba krēsls vai galds, nepareiza sēdēšanas poza u.c., taču tagad, kad ērta vieta jāatrod mājās, tas kļūst vēl izaicinošāk un kādam iespējams arī vēl sāpīgāk. Darbs virtuvē, gultā, dīvānā un citur, kur ļauj telpa un klusums, lai paveiktu visu nepieciešamo.

9 padomi, kā izvairīties no muguras sāpēm, strādājot mājās

Kas ir psiholoģiskā trauma un kā to pārvarēt?

Jau piedzimšanas brīdī zīdaiņa smadzenes ir attīstījušās pietiekamā mērā, lai turpmāk pilnveidotos, veidotu neironu savienojumus starp nervu šūnām jeb, vienkāršiem vārdiem sakot, ceļu, kurš turpmāk nodrošinās mūsu ikdienas funkcionēšanu maksimāli automatizēti. Uz šo smadzeņu darbības īpatnību varam paraudzīties no divām pusēm.

Kas ir psiholoģiskā trauma un kā to pārvarēt?
Image

Tālrunis: 26667444
E-pasts: info@socialaszinas.lv