Mums ikdienā rodas jautājums, pie kā iet un konsultēties par to vai citu savu garīgās veslības problēmu! Redzot nosaukumus - Psihologs, Psihiatrs, Psihoterapeits, mēs apjūkam un nesaprotam, kurš ir kurš. Ir nepieciešama vienkārša skaidrība, ko dara katrs konkrētais speciālists. Visi trīs speciālisti nav viens un tas pats. Katram savs uzdevums.
Visas ziņas
Jau no senseniem laikiem cilvēki ir savā labā izmantojuši mango dziednieciskās īpašības. Mango auglim piemīt augsta enerģētiskā vērtība. Tas satur daudz A, C, E vitamīna, kalciju, dzelzi, magniju un mangānu. Labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas traktu, uzlabo vielmaiņu un imūnsistēmu, stiprina sirdi. Pētījumos konstatēts, ka tas kavē arī vēža šūnu veidošanos organismā.
Cilvēki zirgus izmantojuši jāšanai jau gadsimtiem ilgi. Lai gan mūsdienās tai vairs nav praktiska mērķa – kā transportam –, jāšanas popularitāte nav zudusi arī šodien. Pēdējā gadsimta laikā arvien augusi arī mūsu izpratne par to, kādu iespaidu zirgs un jāšana atstāj uz cilvēku. Kā izrādās, jāšana nav tikai aizraujošs hobijs – tā palīdz uzturēt un uzlabot gan jātnieka fizisko formu, gan psihisko veselību.
Medus un kanēļa maisījums ir unikāls līdzeklis daudzām slimībām. Šīs divas sastāvdaļas ideāli sader un tām ir daudz priekšrocības. Neliels daudzums medus nekaitē pat diabēta slimniekiem un kanēlis regulē cukura līmeni asinīs.
Medus samazina sāpes, atjauno vielmaiņas un ar to saistīto procesu funkcijas, īpaši kuņģī un zarnu traktā, veicina nervu bojājumu ārstēšanu, nonāvē daudzu veidu mikrobus, baro smadzeņu un sirds muskulatūras šūnas.
Medus, citrons un silts ūdens, kā zināms, palīdz uzlabot vielmaiņu, attīrīt organismu no toksīniem un veicina svara samazināšanos. Lielā mērā tas saistīts ar citronā esošajajām pektīnvielām, kas nodrošina sāta sajūtu.
Par šo orgānu varētu sarakstīt grāmatu. Tas saistās ar endokrīno sistēmu, uzturvielu izmantošanu, nervu sistēmu. Es domāju, ka katrs no mums ir sajutis šī orgāna uzvedības izpausmes, īpaši, kad esam stresa situācijās. Kuņģi var saukt par sanitāru, jo tieši tur notiek lielākā mikrobu, parazītu un citu mums nevēlamu baktēriju iznīcināšana. Vai nu ēdam mēs, vai apēdīs mūs.
Viena no kuņģa refleksijas zonām ir mūsu lūpas. Vecākiem cilvēkiem, kam virs lūpas ir vertikālas rievas, tas liecina par kuņģa sienu atrofiju, bet pigmentācija uz delnu mugurējām daļām - par sliktu fermentizāciju.