Kādos gadījumos jāvēršas pie fizioterapeita?

Kādos gadījumos jāvēršas pie fizioterapeita?

Fizioterapeits ir ārstniecības persona ar augstāko medicīnisko izglītību, kas nodarbojas ar rehabilitāciju, profilaksi un izglītošanu, lai palīdzētu ikvienam pacientam. Mūsdienu sabiedrības lielākais izaicinājums ir mazkustība, neveselīgs uzturs un paaugstināts stresa līmenis, kas veicina kopējā veselības stāvokļa pasliktināšanos un emocionālo diskomfortu, kas nereti ir iemesls tam, kāpēc cilvēki samierinās ar sāpēm. Fizioterapeits palīdz gan uzlabot veselības stāvokli, gan palīdzēt sev pašam ar vienkāršām aktivitātēm.

Kādos gadījumos jāvēršas pie fizioterapeita?
Patiesībā šo speciālistu darba lauks ir ārkārtīgi plašs, jo nozares pētījumi un darba rezultāti apstiprinājuši ārstniecības metodes spēju palīdzēt ļoti dažādu saslimšanu un traumu gadījumā. Tāpat fizioterapija ir neatsverams palīgs rehabilitācijas procesa laikā.

Fizioterapeits darbojas kopā ar citiem speciālistiem - ārstiem, piemēram, ģimenes ārsts, traumatologs, ķirurgs, neirologs, ārsts-rehabilotogs, ergoterapeits, logopēds vai protēzists-ortēzists. Ja šī komanda kopā strādā pilnvērtīgi un efektīvi, pacienta veselību un darbspējas var atjaunot maksimāli augstākajā līmenī.

Fizioterapija palīdz šādu veselības problēmu gadījumos:
=> kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanas un traumas;
=> nervu sistēmas saslimšanas un traumas;
=> galvas un muguras smadzeņu bojājuma sekas;
=> sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas;
=> elpošanas sistēmas saslimšanas;
=> kustību traucējumi, sāpes, tūska, samazināta slodzes izturība.

Fizioterapeits palīdz grūtniecēm, jaunajām māmiņām, zīdaiņiem, vecākiem cilvēkiem, arī jauniešiem, kuriem vajadzīga stājas korekcija. Ja skolas vecuma bērnam savlaicīgi konstatēti un koriģēti stājas traucējumi, fizioterapija palīdz izvairīties no nopietnu problēmu attīstības ilgtermiņā. Speciālistu mērķauditorija ir arī profesionāli sportisti un aktīvi cilvēki, kas apmeklē sporta nodarbības vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai.

SociālāsZiņas konsultēja Sertificēta fizioterapeite Ineta Zaharevska

Jaunākās ziņas