Karstumā sargiet savu sirdi

Karstumā sargiet savu sirdi

UZMANĪBU - turpinoties lielajam karstumam, atgādinām sirds un asinsvadu slimību pacientiem par īpašu piesardzību un nepieciešamību sekot saviem veselības rādītājiem!

PULSS – sirds slimniekiem, īpaši sirds mazspējas pacientiem, jāpievērš īpaša uzmanība pulsam, un tas jāmēra uz rokas artērijas miera stāvoklī no rīta un vakarā. Ja pulss miera stāvoklī ir virs 70-80 sitieniem/minūtē, atbilstošā devā jālieto pulsu normalizējoši medikamenti.
ASINSSPIEDIENS – karstā laikā hipertensijas slimniekiem var paaugstināties asinsspiediens, tāpēc svarīgi to izmērīt, un ja tas miera stāvoklī pārsniedz 140/85mmHg, rūpīgi jālieto ikdienas asinsspiedienu normalizējoši medikamenti un jāizvairās no jebkādas slodzes. Iespējams, ka karstā laikā reizēm terapija ir jāintensificē. Savukārt, ja asinsspiediens ir zemāks par 90/60 mmHg (piemēram, sirds mazspējas pacientiem), ir svarīgi – griezties pie ģimenes ārsta vai speciālista
TŪSKA – karsts laiks veicina ne tikai svīšanu, bet arī tūskas veidošanos atsevišķos orgānos. Lai no tā izvairītos, nedrīkst lietot produktus, kas satur sāli, kā arī cukurotus dzērienus, kas veicina tauku uzkrāšanos. Īpaši sirds mazspējas pacientiem ieteicams regulāri svērties, lai novērtētu, vai organismā nav uzkrājies ūdens. Savukārt uztūkušas kāju vēnas vislabāk veldzēs un atslogos vēsa ūdens kāju peldes vai brišana gar jūras krastu pievakarē (kad nav tik karsts).
SAULE UN KARSTUMS – sirds slimību pacientiem karstajā laikā nav ieteicams atrasties ārā tiešos saules staros no plkst.10.00-18.00. Īpaši uzmanīgiem jābūt ar fiziskajām slodzēm šajā laikā, piemēram, zālāja pļaušanu un citām smagām nodarbēm, kas rada papildus slodzi sirdij!
ŪDENS, ŪDENS UN VĒLREIZ ŪDENS – karstā laikā vajadzētu dienā izdzert vismaz 2l ūdeni, taču sirds mazspējas pacientiem jāatceras, ka jāseko līdzi tam, lai ūdens neuzkrājas organismā. Nekādā gadījumā nav ieteicams veldzēt slāpes ar saldinātajiem dzērieniem (limonādes, veikalu sulas) vai alkoholu.
MEDIKAMENTI – sirds un sirds asinsvadu slimību pacientiem jālieto visi ārstu nozīmētie medikamenti arī karstā laikā!
Taču, ja pašsajūta pasliktinās, tad noteikti vērsieties pēc palīdzības pie speciālista.
KRITISKA SITUĀCIJA – ja karstumā krietni pasliktinās pašsajūta, rodas nopietns bezspēks, galvas sāpes, žņaudzošas sāpes sirds apvidū, paaugstināts asinsspiediens, zvaniet 113!

 

 

Informācijas avots

Jaunākās ziņas