Kunģis - Emocijas

Kunģis - Emocijas

Par šo orgānu varētu sarakstīt grāmatu. Tas saistās ar endokrīno sistēmu, uzturvielu izmantošanu, nervu sistēmu. Es domāju, ka katrs no mums ir sajutis šī orgāna uzvedības izpausmes, īpaši, kad esam stresa situācijās. Kuņģi var saukt par sanitāru, jo tieši tur notiek lielākā mikrobu, parazītu un citu mums nevēlamu baktēriju iznīcināšana. Vai nu ēdam mēs, vai apēdīs mūs.
Viena no kuņģa refleksijas zonām ir mūsu lūpas. Vecākiem cilvēkiem, kam virs lūpas ir vertikālas rievas, tas liecina par kuņģa sienu atrofiju, bet pigmentācija uz delnu mugurējām daļām - par sliktu fermentizāciju.

Lūpu kaktiņi liecina par kuņģa izvadvārsta problēmām. Savukārt, ja pamanām melnus plankumus uz lūpas un ir sūdzības par kuņģi, tas var liecināt par kuņģa čūlu.
Man pašam agrāk bija vasaras raibumi uz deguna un domāju, ka tie ir iedzimti vai no saules. Izmainot diētu (pamatā izslēdzot piena produktus, jo domāju, ka vakarā ēdot biezpienu, būšu liels un stiprs) pazuda arī tie. Vasaras raibumi uz deguna un plecu aizmugurējām daļām liecina par sēņu infekciju kuņģī.
Arī balta mēle ir kuņģa signāls.

Sāpīgas deguna nāsis, vai pumpas iekš un ārpus deguna spārniem arī var liecināt par kuņģa funkciju traucējumiem.
Stress momentāni maina kuņģa skābes līmeni un spēju pilnvērtīgi gremot. Emocionāli tas parasti saistās ar bailēm par nezināmo, kad nespējam sagremot un pieņemt lietas un informāciju. Kas galvā - tas vēderā. Pirmā zīme ir zobu nospiedumi uz mēles malām. Te lieliski palīdz elpošanas tehnikas, atpūta, kur varam atslēgt domas.

Svarīgi saprast, ka stresa brīdī kuņģis nestrādā un pārtiku uzņemt nevajadzētu. Ēdot stresā, pārtika netiek sagremota un izjauc visas gremošanas sistēmas normālu darbību.
Stāja: "kuņģa" cilvēki ir saliekušies uz priekšu un sūdzas par sāpēm zonā zem lāpstiņām (tur pat, kur māmiņas, kas mazos nēsā uz rokām).
Nākamā zona ir kakla muskuļi (musculus sternocleidomastoideus). Viegli pamanīt, kad pagriežam galvu sānis. Iet no auss ļipas virzienā uz atslēgas kaulu, garām barības vadam. Tas var ietekmēt galvas stāvokli un kustîbu amplitūdas. Kreisā puse atbild par lielo kuņģa loku, bet labā, par mazo loku.

Atviļņa sindroms, kuņģa skābes pacelšanās, ir zīme, ka mēs ēdam par daudz. Kuņģis ir ļoti elastīgs un spēj uzņemt lielus daudzus ēdiena, bet to nesagremo. Kuņģim noslīdot, atveras vārsts, kas ļauj skābei pacelties. Aptieka nepalīdzēs. Te bieži sākas mistiskie klepi, kuriem nevar atrast iemeslu. Ēdam līdz pirmajai atraugai, vai tik, cik ietilpst divās plaukstās.
Iet gulēt ar saturu kuņģī - viens paradums, kuru izmainot, sākas milzīgas pārmaiņas gan fiziski, gan emocionāli. Ja mums verot acis ciet, kuņģī atrodas pārtika, tad tā tur pūst līdz rītam, bet no rīta, atverot acis, tā sapuvusī masa aiziet sistēmā.
Ja iedzeram kafiju pēc maltītes, tad kuņģis evakuē pārtiku vēl nesagremotu.
Kuņģim ir tāda tehniska burvība, ka tad, kad mēs dzeram siltu ūdeni, tas pa taisno aiziet sistēmā. Kuņģa augšējā malā ir shortcuts, bet aukstu ūdeni kuņģis silda kā tējkanna.

Top ieteikumi laimīgam kuņģim:

  1. Ejam gulēt ar tukšu vēderu
  2. Nedzeram kafiju pēc ēšanas
  3. Stresa brīžos neuzņemam pārtiku
  4. Gremošana sākas mutē, ēdam lēnām
  5. Ēdam tik, cik ietilpst divās plaukstās
  6. Atbrīvojot stresu - atbrīvojas kuņģis
  7. Nelieto košļājamo gumiju ilgāk par 2-3 minūtēm


Ieteikums par jebkuru orgānu. Uzliec roku uz sūdzību vietas un sagaidi siltumu. Ar savu nodomu un uzmanību mēs vadām enerģiju. Parunājies ar sevi - tavs nodoms maina šūnu uzvedību.
Vērojam - Pamanām - Mainām

Jaunākās ziņas