Par mieguTeju vai katrs no mums ir sastapies ar miega traucējumiem un būsim atklāti, naktī grozīties no vieniem sāniem uz otriem, skaitot aitas, ir ļoti mokoši, jo īpaši tad, ja modinātājs zvana jau 6:00 no rīta un šajā momentā nevar pat īsti saprast vai vispār šonakt ir gulēts.
Miega traucējumi tāpat kā citas ar veselību saistītas problēmas tiek nepārtraukti pētīti, lai saprastu kādi ir galvenie bezmiega iemesli, kā arī efektīvi veidi kā to novērst.
Iesākumā katram, kurš ikdienā sastopas ar miega traucējumiem būtu jābūt pilnīgi atklātam un jāsāk ar to lietu atzīmēšanu, kuras varētu būt par iemeslu šai problēmai. Vai tās ir mobilās viedierīces, kuras neļauj laicīgi aiziet gulēt vai lieka vīna glāze stresa noņemšanai, vai varbūt partneris, kurš krāc? Lai arī kāds būtu iemesls, cerība ir vienmēr un iespējams kāds no zemāk minētajiem ārstu un citu profesionāļu ieteikumiem vainagosies saldu miegu visas nakts garumā.
Magnija preparāti
Kopumā ņemot, līdz šim nav neviena zinātniskā pētījuma, kas pierādītu magnija efektivitāti tieši miega traucējumu gadījumā, tomēr magnijs ir ļoti svarīga minerālviela, jo tas rūpējas par tas rūpējas par sirds, nieru un muskuļu veselību, stiprina kaulus, regulē vielmaiņu, kā arī piedalās virknē citos veselībai nozīmīgos procesos. Kopā ar kalciju magnijs palīdz nodrošināt muskuļu un nervu tonusu, izvairīties no krampjiem un pastāvīga noguruma.
Pieturies pie miega grafika
“Centieties iet gulēt vienā un tajā pašā laikā” – teikums, kurš izskan diezgan bieži gan no ārstiem gan veselīga dzīvesveida sludinātājiem. Izrādās, ka regulāra un precīza miega grafika ievērošana pozitīvi ietekmē ķermeņa iekšējo pulksteni un palīdz ne tikai vieglāk aizmigt, bet arī vieglāk no rīta pamosties. Iešana gulēt vienā un tajā pašā laikā, kā arī celšanās katru rītu vienādi palielina kopējo miega daudzumu un var uzlabot miega kvalitāti.
Nekādas pirmsmiega uzkodas
Ēšana vēlu vakarā var būt par iemeslu gremošanas traucējumiem, kas savukārt var būt par iemeslu grūtībām aizmigt. Ēdiena uzņemšana pirms gulētiešanas iespējams neliks naktī pamosties, tomēr tā ietekmēs dziļās miega fāzes kvalitāti un tas savukārt visticamāk būs par iemeslu rīta nogurumam un sliktajam garastāvoklim. Ja galīgi nevar iztikt bez uzkodām vēlu vakarā, tad ieteicamie produkti būtu mandeles, kivi, treknas zivis vai kāda nomierinoša zāļu tēja ar medu.
Klausies mūziku
Mūzikai attiecībā uz miegu ir ļoti pozitīva ietekme, kas ir izpētīta pat dažādos pētījumos. Vienā no tiem dalībnieki, kuri klausījušies relaksējošu mūziku 30 līdz 40 minūtes katru dienu, spēja aizmigt daudz ātrāk un uzlabojās arī miega kvalitāte. Tomēr visa veida mūzika šoreiz nederēs, vismaz noteikti ne rokmūzika. Visefektīvākā mūzika ir tempā starp 60 un 80 BPM, kas atbilst cilvēka sirdsdarbībai aizmigšanas laikā.
Izslēdz telefonu, datoru un televizoru
Izvairieties no jebkāda veida viedierīcēm vismaz stundu pirms dodaties pie miera. Zilā gaisma, ko izstaro ierīču ekrāni, dod signālu organismam, ka vēl jābūt nomodā, nevis jāiet gulēt. Ja tomēr nespējat atturēties un paliekat pielīmēti pie telefona ekrāna pat tad, kad atrodaties jau gultā, ir iespēja telefonā uzinstalēt speciālu aplikāciju, kura izmainīs krāsu shēmas pretēji zilajai un baltajai.
Pilnīga tumsa guļamistabā
Ikvienas gaismas stariņš, kas iekļūst guļamistabā nakts laikā var traucēt jūsu miegam, tāpēc aizveriet aizkarus un žalūzijas, ja nepieciešams, iegādājieties tumšākas žalūzijas, kuras apslāpē laternu gaismas vai citu ārā esošu objektu izstaroto gaismu. Variet izmēģināt arī īpašos acu aizsegus, kurus bieži vien cilvēki lieto lidojuma vai garāka pārbrauciena laikā.
Fiziskās aktivitātes
Sports ir svarīga ikdienas sastāvdaļa ne tikai fiziskās veselības uzturēšanai, bet arī spēj uzlabot miega kvalitāti. Regulāras fiziskās aktivitātes – vismaz trīs reizes nedēļā un vismaz 30 minūtes – palīdzēs vieglāk aizmigt un kopumā uzlabot miega kvalitāti.