Stress ikdienā spriedzi var tikai pastiprināt

Stress ikdienā spriedzi var tikai pastiprināt

Stress ikdienā spriedzi var tikai pastiprināt. Ik pa brīdim paņem nelielu pārtraukumu un izpildi dažus vingrojumus. Tie palīdzēs mazināt stresu, atbrīvos tevi no spriedzes un ļaus nedaudz izvēdināt galvu. Un, kas svarīgi, tev tam nebūs nav nepieciešams speciāls aprīkojums.

Plecu apļošana
Atbrīvo spriedzi un saspringumu no sava kakla un pleciem, ik pēc pāris stundām, veicot plecu apļošanu uz priekšu un atpakaļ. Tas aizņem tikai dažas minūtes, efektīvi atbrīvo no spriedzes.Apsēdies taisni, ar pirkstiem pieskaries pleciem. Veic desmit apļus uz priekšu un desmit atpakaļ.

Stiepšanās
Dod sev pārtraukumu un, veicot spriedzi mazinošo kakla stiepšanos, izstiep kārtīgi visu kakla, plecu un roku zonā.
Aizver acis un domā par kaut ko relaksējošu. Noliec galvu pret savu kreiso plecu, vienlaikus, nostiepjot uz leju labo roku. Veicot šo vingrinājumu, sēdi taisnu muguru, ar vēderu uz iekšu. Turpini stiepties 30 sekundes, atpūties un tad turpini to pašu uz otru pusi.

vingrosana01

Dziļā elpošana
Arī dziļa elpošana var palīdzēt mazināt stresu darbā vai skolā. Apsēdies un iztaisno muguru. Dziļi ieelpo, velkot vēderuuz iekšu tā, it kā tu mēģinātu pieskarties mugurkaulam. Jūti, kā tavas krūtis, ieelpojot izvirzās uz priekšu. Ieelpu veic pakāpeniski. Nedaudz aizturi elpu un tad izelpo tik lēni, cik vien iespējams. Veic šādas dziļas ieelpas, četras līdz piecas reizes katru stundu.

Meditācija
Meditācijas vingrinājumi ļauj atbrīvoties no trauksmes sajūtas un mazināt stresu.
Ja iespējams, aizver kabineta durvis. Atrodi brīdi, kad vari veikt dziļo elpošanu, reizē vizualizējot ko tādu, kas tevi nomierina. Iedomājies jūru un viļņu skaņas, mežu un priežu smaržu vai iztēlojies kādu citu sev tīkamu ainavu, skaņu un smaržu. Šāda tēlainība ir meditācija, kas nomierina un relaksē prātu.

Stresa bumba
Tiklīdz tu ikdienā sāc just neapmierinātību, stresu vai vilšanos, saspied stresa bumbu. Turi šādu bumbu savā somā un droši izmanto ik pēc pāris stundām. Saspiežot bumbu, tu it kā palaidīsi prom šo trauksmes sajūtu un tie reizē būs arī vingrojumi tavām rokām un pirkstiem. Ievēro, lai bumbiņas saspiešana būtu ritmiska.

SociālāsZiņas konsultē Sertificēta fizioterapeite Ineta Zaharevska

Jaunākās ziņas