Gaismas galdi SAC Ziedugravas iemītniekiem

Gaismas galdi SAC Ziedugravas iemītniekiem

"Klientiem bija ļoti interesanti darboties ar gaismas galdiem, smiltīm un figūriņām. Efekts tiešām ir ļoti nomierinošs un labsajūtu veicinošs." - tā raksta SAC Ziedugravas sociālā darbiniece Hedviga Upīte

Jūlija mēnesī, pateicoties finansējumam, bija iespēja iegādāties gaismas galdus un dzīvnieku figūriņas, lai ar to ikdienā varētu darboties SAC Ziedugravas demences nodaļas iemītnieki. Prieks, ka NSUS Finanšu Fonda ietvaros tādas iespējas ir un varam atbalstīt tos cilvēkus, kuriem tas ikdienā visvairāk nepieciešams.

Kas ir demence?
Smadzeņu darbības traucējumi, kas izsauc neatgriezeniskus, pieaugošus un daudzpusīgus kognitīvo jeb prāta funkciju traucējumus, kuru rezultātā rodas atmiņas, valodas, vizuāli telpiskās izjūtas, prasmju un spriešanas spēju izmaiņas. Kognitīvie traucējumi sākotnēji ir viegli un var tikt sajaukti ar normālu novecošanas procesu. Taču ar laiku tie var kļūt smagāki un kombinēties ar dažādas intensitātes personības un uzvedības izmaiņām, ierobežojot un apgrūtinot ikdienas aktivitātes, salīdzinājumā ar iepriekšējo dzīves periodu. Biežākie demences veidi ir Alcheimera slimība un smadzeņu asinsrites traucējumu izraisīta jeb vaskulāra demence. Psihes funkciju izmaiņas visbiežāk ir neatgriezeniskas, bet, saņemot ārstēšanu, ir iespējams palēnināt psihes funkciju pavājināšanos un kontrolēt slimības simptomus.

 

Informācijas avots

Jaunākās ziņas