Vēstules ar roku Latvijā raksta vien retais (video)

Saziņa ar roku rakstītām vēstulēm – par tādu atminas vien gados vecāki cilvēki, retāk arī kāds jaunāks iedzīvotājs. Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesors Andrejs Veisbergs uzsver, ka rakstīšana ar roku ir novecojusi. “Tāpat kā jāšana ar zirgu - tas nenozīmē, ka kāds vairs nejāj, bet tas kļūst par tādu ekskluzīvu nodarbi.”

Andrejs Veisbergs: “Zinātnieki, protams, nevar to apgalvot, bet visumā tiek uzskatīts, ka ir labi, ja bērnam ir šāda motorika attīstīta. Ja rakstāt uz klaviatūras vai rakstāmmašīnas, tā ir atkal cita motorika, varbūt vieglāka.”

Latvijas Universitātes profesors atzīst – apcerīgā rakstīšana ir veselīga. Nereti rakstīšana ar pildspalvu vai zīmuli kalpo kā terapija. Tā veicina arī radošumu.

Vēstuļu rakstīšana ne tikai asina prātu, bet nes arī prieku, kuru gūst vēstules saņēmējs. Septiņus gadus projekts “Eņģeļa pasts” aicina iedzīvotājus sūtīt vēstules aprūpes centru iemītniekiem.

Līga Uzulniece, “Eņģeļa pasta” idejas autore un vadītāja, pauž: “Šīs vēstules rada tādu uzmundrinājumu, labsajūtu, prieku. Viņi īsti nezina par šo projektu, un, saņemot vēstulīti, viņi ir pārsteigti.”

Vēstules gaidot gandrīz 8000 aprūpes centru iedzīvotāju. Pērn uzmundrinošu vēstījumu ar “Eņģeļa pasta” starpniecību saņēmuši vairāk nekā 1000 cilvēku.

Līga Uzulniece vēl piebilst – šādas vēstules īpaši iepriecinās šobrīd, ierobežojumu un karantīnas laikā. Tiek minēts, ka tādā veidā var mazāk izjust norobežotību.

Kopā gan nav zināms, cik daudz cilvēku Latvijā regulāri raksta vēstules. Latvijas Pastā ir novērots – 2020. gadā bijušas par 3,42 miljoniem vēstuļu (arī dokumentu un rēķinu) mazāk nekā pirms gada; 10 gadu griezumā – šobrīd ir gandrīz uz pusi mazāk.

Informācijas avots

Jaunākās ziņas