Vienreizēju finansiālu atbalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu piešķir personai, kura saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likumu:
Visas ziņas
Lai uzlabotu Latvijas iedzīvotāju veselību, turpmākajos 7 gados plānots strādāt vairākos virzienos, gan veicinot katra paša cilvēka atbildību par savu veselību, gan stiprinot veselības aprūpes sistēmu, nodrošinot pieejamus un kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī digitālos risinājumus. Covid-19 spilgti iezīmēja nepieciešamību stiprināt veselības aprūpes sistēmu un paplašināt cilvēkiem pieejamos pakalpojumus, tostarp, lai cīnītos ar pandēmijas izraisītajām sekām.
Tūkstošiem cilvēku ar invaliditāti veiksmīgi strādā dažādās jomās, un arvien vairāk mazinās aizspriedumi par šo cilvēku nodarbinātības iespējām. Lai arī katru gadu nodarbināto cilvēku ar invaliditāti īpatsvars pieaug, tas tomēr atpaliek no citu grupu nodarbinātības līmeņa, un joprojām cilvēki ar invaliditāti ir viena no bezdarbnieku riska grupām, kam nepieciešams papildu atbalsts, lai veicinātu sekmīgu iekļaušanos darba tirgū.
Iedzīvotājiem, kuriem sniegts atbalsts ārkārtējās situācijas laikā, pabalstu periodi tiks pielīdzināti apdrošināšanas stāžam. Tas attiecas uz dīkstāves pabalstu un atbalstu par dīkstāvi, dīkstāves palīdzības pabalstu, bezdarbnieku palīdzības pabalstu, vecāku pabalsta turpinājumu, jaunā speciālista pabalstu un slimības palīdzības pabalstu.
Šobrīd tiek izstrādāti apjomīgi grozījumi Bāriņtiesu likumā, kas paredz, ka bāriņtiesas amatpersonas turpmāk vairs nebūs pašvaldības domes vēlētas amatpersonas. Tiktu ieviests amata konkurss, kā arī ieviesta funkcionālās pārraudzības forma. Paredzēts arī izveidot kvalifikācijas komisiju, kas rūpējas par bāriņtiesu darbinieku kvalifikācijas un tālākizglītības jautājumiem, kā arī darbojas sertifikācijas jautājumos.
Labklājības ministrija un Iekšlietu ministrija parakstījušas līgumu par projekta “Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā” īstenošanu. Projekta mērķis ir ieviest Latvijā vienotu vienas pieturas atbalsta institūciju vardarbībā cietušajiem bērniem.
Skatīšanai valdības sēdē iesniegti Labklājības ministrijas sagatavotie grozījumi “Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā”, kuru mērķis ir sniegt vienreizēju atbalstu ģimenēm ar bērniem.
Valdība rosina palielināt valsts nodrošināto mērķdotāciju pašvaldībām izdevumu segšanai 50 % apmērā no iedzīvotājam izmaksātā pabalsta krīzes situācijā, bet ne vairāk kā 75 EUR mēnesī vienam cilvēkam (šobrīd – 40 EUR). Plānots arī laika periodu pabalsta krīzes situācijā piešķiršanai neierobežot tikai uz ārkārtējās situācijas laiku, bet pagarināt līdz 2021. gada 30. jūnijam.
Vienreizējs finansiāls atbalsts Covid-19 krīzes grūtību pārvarēšanai būtu jāizmaksā arī vecuma pensionāriem, invaliditātes pensiju saņēmējiem un personām, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu (VSNP), uzsver labklājības ministre Ramona Petraviča, kura ar šo ideju nāca klajā koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē:
2021. gadā bērnam nodrošinājuma pabalsta apgādnieka zaudējuma gadījumā izmaksām būs pārejas periods.
Atbalsts bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, sasniedzot pilngadību.
Arvien biežāk nonākam izsaukumos, kuros jāsniedz palīdzība vientuļiem senioriem, kuri cietuši no nopietnas ķermeņa atdzišanas. Parasti nelaime notiek, pakrītot un gūstot traumu vai pēkšņi pasliktinoties veselības stāvoklim, piemēram, insulta dēļ. Cilvēki gados uz ledainas taciņas vai neapkurinātā dzīvoklī bezpalīdzīgā stāvoklī nereti noguļ vairākas stundas vai pat dienas, jo paši saviem spēkiem piecelties un izsaukt palīdzību nevar.
Atzīmējot 2021. gada Drošāka interneta dienu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 (turpmāk – Uzticības tālrunis) no 8. līdz 14. februārim rīko akciju “Es izvēlos runāt”. Tās mērķis ir sabiedrībā aktualizēt tematu par interneta drošību, īpaši uzsverot emocionālas vardarbības bīstamību interneta vidē.